Verimli Tüketim Hareketi’nde çocuklara yönelik yeni dönem Şanlıurfa ile başladı

Verimli Tüketim Hareketi’nde çocuklara yönelik yeni dönem Şanlıurfa ile başladı

Starpet’in sosyal sorumluluk projesi Verimli Tüketim Hareketinin cocuklara yönelik eğitimlerden oluşan bölümünde yeni dönem, Şanlıurfa Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu ile başladı.

Proje kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze bağlı yurdu ziyaret eden Starpet gönüllüleri, 30 çocuğa çevre konulu özel bir eğitim verdiler. Starpet Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Okalin, eğitimlerin önümüzdeki dönemde farklı illerde devam edeceğini söyledi.

Akaryakıt sektörünün yüzde yüz yerli markası Starpet tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesi Verimli Tüketim Hareketi’nde (VTH) çocukların eğitimine yönelik yeni dönem Şanlıurfa ile başladı. Doğal kaynakların daha verimli tüketilmesine yönelik toplumsal bilinç oluşturmayı hedefleyen VTH kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze Şanlıurfa Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu’nu ziyaret eden Starpet gönüllüleri, 30 çocuğa çevre konulu eğitim verdi.

Eğitimle ile ilgili bilgi veren Starpet Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Okalin, “VTH kapsamında çocuklarımızın eğitimine ayrı bir önem veriyoruz. ‘Ağaç yaşken eğilir’ sözünde olduğu gibi, bugünün bilinçli çocuklarının yarının bilinçli yetişkinleri olacaklarına inanıyoruz. Bu çerçevede, ülkemizin farklı bölgelerindeki çocuk yuvalarını ziyaret ederek, yaşları 7 ile 12 arasında değişen çocuklara, kendileri için özel oluşturulmuş içeriğe sahip eğitimler veriyoruz. Doğadaki canlıların birbirleriyle olan ilişkilerinden çevre sorunlarına, doğayı korumak için yapılabileceklerden geri dönüşüme kadar birçok konu başlığını içeren eğitimlere Şanlıurfa’da başladık. Yeni dönem eğitimlerimiz ilerleyen dönemde Tekirdağ, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, İzmir, Ankara, Antalya ve Balıkesir’de devam edecek” diye konuştu.

Tüm Haberler