Verimli Tüketim Hareketi Kocaeli’deki çocuk yuvalarıyla buluşuyor.

Verimli Tüketim Hareketi Kocaeli’deki çocuk yuvalarıyla buluşuyor.

Starpet, Verimli Tüketim Hareketi’yle Şubat ayında 96 çocuğa çevre eğitimi verecek.


Starpet tarafından hayata geçirilen Verimli Tüketim Hareketi projesi kapsamında Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı 7-12 yaş 4 çocuk yuvasında yaklaşık 96 çocuğa çevre bilinci oluşturmaya yönelik eğitimler verilecek. Gönüllü eğitmenler tarafından verilen ve çocuklara özel oluşturulmuş eğitimlerle doğanın korunması ve verimli tüketimin teşvik edilmesi amaçlanıyor. İstanbul’da başlayan ve Şubat ayında Kocaeli’de devam eden eğitimlerin bir sonraki aşmasında, daha çok çocuğa ulaşması hedeflenmekte. Bu nedenle eğitimlerin, önümüzdeki aylarda başta Sakarya ve Bursa olmak üzere Eskişehir, Adana, Mersin, Kayseri, Konya, Giresun gibi Anadolu’nun farklı illerindeki çocuk yuvalarına taşınması planlanıyor.
Her yaştan bireyi kapsayacak şekilde 2011 yılında Starpet tarafından başlatılan Verimli Tüketim Hareketi kapsamında bugüne dek 2000’i aşkın çocuğa çevre bilinci aşılamaya yönelik eğitimler verilmiş bulunuyor. Verimli Tüketim Hareketi’nin çocuklara yönelik etkinliklerinin ilk durağı ise Kocaeli’deki Çayırova Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu olacak.


11.02.2013, İstanbul
Akaryakıt sektörünün önde gelen markalarından Starpet, her türlü doğal kaynağın daha verimli tüketilmesine yönelik toplumsal bilinç oluşturmayı hedefleyen ve 2011 yılından bu yana sürdürdüğü Verimli Tüketim Hareketi’ni çocuk yuvalarına taşıdı. İlk olarak İstanbul’da başlayan Starpet Verimli Tüketim Hareketi etkinlikleri Anadolu’nun farklı şehirlerinde devam ediyor. Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı 7-12 yaş çocuk yuvalarında gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında, Şubat ayı içerisinde 4 çocuk yuvası ziyaret edilerek 96 çocuğa eğitim verilecek.  Eğitimler, 16 Şubat tarihinde Çayırova Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu ile Gölcük Saraylı Çocuk Köyü’nde başlayıp, 17 Şubat’ta Karamürsel Gazanfer Bilge Çocuk Yuvası ve 21 Şubat’ta ise Yahyakaptan Kassel Şehri Çocuk Köyü ile devam edecek. Starpet, Verimli Tüketim Hareketi’ni ilerleyen dönemlerde Kocaeli’nin yanı sıra diğer illerimize de taşımayı planlıyor.

Starpet Verimli Tüketim Hareketi’yle başta çocuklar olmak üzere toplumun her kesiminin bilinçlendirilmesi hedefleniyor. Herkesin her türlü doğal kaynağı daha verimli tüketmesini sağlamayı hedefleyen Verimli Tüketim Hareketi kapsamında çocuk yuvalarında gerçekleştirilen etkinliklerde çocuklara çevre bilinci oluşturulması amacıyla gönüllü eğitmenler tarafından eğitimler veriliyor.
Starpet Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Okalin, Verimli Tüketim Hareketi’nin Kocaeli’nin ardından Sakarya, Bursa, Eskişehir, Adana, Mersin, Kayseri, Konya, Giresun gibi Anadolu’nun farklı kentlerine de ulaşmasını amaçladıklarını belirterek şunları söyledi: “İklim değişikliği ve küresel ısınma gibi konularda toplum olarak yüksek bir bilinç düzeyine sahip olunması gerektiğine inanıyoruz. Bu bilinci oluşturmak için de bireylerin doğru şekilde bilgilendirilmesi ve dünyamızın doğal kaynaklarını korumak için neler yapılabileceğinin en doğru şekilde öğrenilmesi önem taşıyor. Bu konularda toplumsal bilinç ve davranış değişikliği oluşturmak hedefiyle Starpet olarak başlattığımız Verimli Tüketim Hareketi’ni toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Bu yaklaşımımız doğrultusunda ‘öncelikle çocuklar’ diyerek, çocuk yuvalarını ziyaret etmeye başladık. Bu ziyaretlerimizde gönüllü eğitmenlerimiz çevre bilinci oluştururken verimli tüketimi teşvik edecek bilgileri çocuklarımıza aktarıyorlar. Unutmamalıyız ki, yarınlarımızı ve dünyamızı çocuklarımız şekillendirecek. Bizlerin görevi de onların mutluluk içinde, doğayla barışık bir şekilde yaşayabilecekleri bir geleceğin tohumlarını atmak.”

Verimli Tüketim Hareketi’nin çocuklara yönelik olarak özel oluşturulmuş içeriğe sahip eğitimleri şu konu başlıklarını içeriyor:
Çevremiz, canlılar ve biz
Doğadaki canlıların birbiriyle ilişkileri
Çevre sorunları
Çevreyi korumak için yapılabilecekler
Geri dönüşüm

Starpet’in 2011 yılında başlattığı Verimli Tüketim Hareketi kapsamında bugüne dek aralarında Starpet çalışanları, bayileri ve tedarikçilerinin de yer aldığı 2000’i aşkın çocuğa özel eğitimler verilmişti.
Tüm Haberler